Published On: 29 Nëntor, 2016

Temperatura deri në -6 gradë në Shqipëri

Gadishulli i Ballkanit dhe Shqipëria është prekur nga i ftohti i parë arktik, i cili mëngjesin e së martës ka sjellë reshje bore në verilindje dhe juglindje të vendit në lartësitë deri në 600 metra në nivelin e detit.

Në Kukës, Peshkopi, Bulqizë, Korçë dhe Pogradec, janë regjistruar reshje. Por përveç ngricave në disa akse në Tropojë, Kukës e Bulqizë, ku duhet kaluar me zinxhirë, qarkullimi është i lirë.

Kjo situate meteorologjike parashikohet të vazhdojë deri në fundjavë.

Të enjten do të ketë një zbritje tjetër të temperaturave, me 5-6 gradë celsius. Por nga e premtja temperaturat do të fillojnë të rriten gradualisht./Tch

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...