Published On: 17 Gusht, 2016

Televizoni shtetëror egjiptian pezullon nga puna tetë punëtore, urdhërohen të humbin në peshë

Televizioni shtetëror i Egjiptit ka pezulluar nga puna tetë prezantuese televizive, të cilave u është thënë se duhet t’i nënshtrohen dietave me qëllim të humbjes së peshës, duke nxitur kështu reagime të ashpra tek grupet e të të drejtave të grave.

Bordi i Radio Televizionit Egjiptian Bashkimi (ERTU), i ka dhënë afat prej një muaj grave të punësuara në këtë medie, që të dobësohen nëse dëshirojnë që sërish të shfaqen para objektivit të kamerave, transmeton Telegrafi.

Khadija Khattab prezantuese në televizionin Channel 2, ka deklaruar për mediat lokale se kërkon nga shikuesit që të shikojnë emisionin e saj për ta vlerësuar nëse dukja e saj e bën atë të duket e plotë dhe nëse ia vlen të shikohet kur shfaqet para ekranit. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...