Published On: 12 Maj, 2016

Televizioni zviceran dokumentar për Kombëtaren Shqiptare

Televizioni publik zviceran, “SRF” ka realizuar një dokumentar për Kombëtaren shqiptare që për herë të parë u kualifikua në një Kampionat Evropian.

Në një video të publikuar prej pesë minutash, në fillim është kapiteni Lorik Cana që flet: “Gjuha jonë është gjuhë e shqiponjës”, ndersa më pas protagoniste janë edhe trajneri Gianni De Biasi dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi.

Më pas shfaqet rruga e vështirë e Shqipërisë për t’u kualifikuar, si fitorja e parë ndaj Portugalisë 1:0 si mysafir dhe ajo e fundit ndaj Armenisë 3:0.

“E kam pasur ëndërr që të kualifikohem në Evropian. Kam pritur 13 vjet për këtë. Ishte pasion dhe dashuri kur gjyqtari e mbylli ndeshjen”, thekson më tutje Cana, përcjell Albinfo.

Trajneri De Biasi theksoi se asgjë nuk është e pamundur dhe besuan nga fillimi deri në fund.
Në fund flitet edhe për ndeshjet në Evropian, ndaj Zvicrës, Francës dhe Rumanisë, ku Shqipëria nuk udhëton me flamur të bardhë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...