Published On: 21 Mars, 2016

Televizioni rus, dokumentar për xhihadistin Lavdrim Muhaxheri (Video)

Televizioni  “Rusia” ka realizuar një dokumentar për Kosovën, duke dërguar atje një gazetar. Ky televizion e paraqet Kosovën si qendër të xhihadizmit, trafikimit të emigrantëve dhe të drogës. Gazetari rus shihet teksa ka vizituar kufirin e Kosovës, për të cilin thotë se është fare lehtë i kalueshëm.

Ai thotë se rruga nëpër të cilën kalojnë refugjatët nëpër Kosovë është e vështirë pasi kalon nëpër male. Por, sipas tij, megjithatë Kosova nuk ka gardh dhe kjo është mënyra më e lehtë që refugjatët nga Lindja e Mesme të arrijnë në Evropë.

Sipas tij, refugjatët, të cilët ndalojnë të pushojnë për pak kohë në këtë territor, nuk e dinë se i gjithë ai është i kontrolluar prej luftëtarëve shqiptarë-vahabistë.

Ai viziton edhe qytetin e Vitisë, për të cilin thotë se është dy kilometra nga kufiri me Maqedoninë, dhe e përshkruan atë si çerdhe të xhihadizmit në Ballkan.

Për më tepër, gazetari rus i afrohet edhe kampit ushtarak amerikan “Bondsteel”, nga ku thotë se ka dalë njëri prej xhihadistëve më të mëdhenj shqiptarë.

Ai thotë se bëhet fjalë për Lavdrim Muhaxherin, i cili para se të shkonte drejt Lindjes së Mesme, ku tani është edhe lider i grupit shqiptar të xhihadistëve, kishte punuar për KFOR-in amerikan në Kosovë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Bondsteel thotë:

    Ne bondsteel kane punuar qe nga 12 Qershori 1999, afro 12 mije Shqiptar, e nese nje kafshe sikur lavdrim lopa, u bo terrorist……nuk eshte aresye te shkruhet per kete kafshe, por per mijera Shqiptar te bonstilit qe jane bere milionera….edhe 4500 Shqiptar kane punuar ne kompanite Amerikane ne Afganistan dhe Irak…..edhe jaukanqi noene rusoshkavelleve me pare. Asnje punetor atje nuk e ka pase rrogen me te vogel 4500$ kupni shkavellorusomusliman.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...