Published On: 27 Mars, 2016

Teknologjia e fundit, pistoleta që duket si celular

Një pistoletë e çuditshme, në formë celulari pritet të marrë licencën a aprovimit për të dalë në treg. Ajo është e përbërë nga dy tyta, është një pistoletë e kalibrit 380 me lazer, ka kamera sigurie dhe pamjen e një smartphone.
Pamja e saj ka tërhequr mjaft vëmendje, por dhe është kritikuar shumë, pasi kjo pistoletë mund të mbahet lehtësisht me vete, pa u vënë re, duke sjellë edhe rritje të rrezikut.
“Ajo që është shqetësuese është fakti që ngjan shumë me një telefon të vërtetë dhe mund të transportohet lehtësisht dhe njerëzit nuk do arrijnë ta kuptojnë rrezikun që u kanoset”, ka deklaruar një nga kritikët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...