Del në treg “Nokia 6”, brenda një minute shiten të gjitha kopjet

On 22 Janar, 2017 With 0 Komente

Nokia ka nxjerrë në shitje në Kinë smartphone-in e ri që kushton 245 dollarë dhe brenda pak minutave janë shitur disa mijëra kopje. Telefoni i […]

Rritet numri i krimeve kibernetike në Kosovë

On 21 Janar, 2017 With 0 Komente

Në Kosovë është rritur numri i krimeve kibernetike, e më të rrezikuarat mbesin bizneset. Mesazhe kërcënuese nga hakerë, i kishin shkuar qeverisë franceze në rast […]

Facebook nis “projektin gazetaresk”

On 13 Janar, 2017 With 0 Komente

Rrjeti social i njohur botërisht, Facebook ka nisur “projektin gazetaresk”, ku për qëllim ka të parandalojë publikimin e lajmeve të pasakta në platformën e saj […]

Aeroplani amerikan “Lockheed C-5 Galaxy” është përbindësh i vërtetë! Përpin tanke, blinda, anije, helikopter…

On 13 Janar, 2017 With 0 Komente

“Lockheed C-5 Galaxy” është aeroplani me kapacitetin më të madh transportues në Ushtrinë amerikane dhe njëkohësisht aeroplani i tretë më i madh në botë. Ky […]

Facebook-u vjen me risi. Kujdes nga zemërimi

On 12 Janar, 2017 With 0 Komente

Rrjeti social më i përdorur në botë është duke testuar një opsion të ri që mund të zemërojë përdoruesit e rrjetit social. Bëhet fjalë për […]

On 11 Janar, 2017 With 0 Komente

Në 2050 do të martohemi me robotët!

Sipas disa ekspertëve, brenda 2050 mund të martohemi me një robot: një skenar sipas disave i papranueshëm, por për të tjerët fantastiko-shkencor. Robotët e seksit, […]

On 10 Janar, 2017 With 0 Komente

Nissan zbulon vizionin për Sedanin e saj të së ardhmes [Foto/Video]

Së bashku me modelin Qashqai për tregun amerikan, i cili njihet si Rogue Sport, kompania e njohur japoneze Nissan në panairin e veturave në Detroit […]

On 9 Janar, 2017 With 0 Komente

Viber sjell risi, një lajm që do ju gëzojë

Për të gjithë përdoruesit e Viber tani vjen një lajm i mirë, ata mund ti fshijnë mesazhet e tyre edhe nëse marrësi nuk e ka lexuar […]

On 5 Janar, 2017 With 0 Komente

Ja arsyeja se pse po ju ndalet Iphone-i në ditë të ftohta

Me siguri e keni përdorur telefonin jashtë gjatë këtyre ditëve edhe kur temperaturat janë regjistruar nën zero? Edhe kur ka pasur më pak se 30% […]

On 4 Janar, 2017 With 0 Komente

Dron-ambulancë; shpikja që do të shpëtojë miliona jetë

Në disa zona rurale, njerëzit shpesh detyrohen të presin për orë të tëra për të marr ndihmën mjekësore. Por me dron-ambulancën e re që është […]

On 28 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Programuesit nga Kosova dhe Shqipëria krijojnë mjetin më ri të komunikimit, ONLINE

Një grup programuesish nga Shqipëria dhe Kosova kanë krijuar aplikacionin më të ri ONLINE. Online.APP është një mjet i ri komunikimit, i cili mundëson kontaktin […]

On 28 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Ne dhe ata, sfida sapo ka filluar

Në vitin 2016 ka mposhtur “Go”, në vitin 2017 kërkon të hedhë një hap më tej duke mundur “StarCraft”. E para është loja e famshme […]

On 24 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Një truk gjenial që nuk lejon ngrirjen e dyerve të autmobilit (VIDEO)

Është shumë e thjeshtë, krejt çka ju duhet të bëni është që të lyeni gomën mbrojtëse rreth dyerve me një yndyrë. Ajo mund të jetë […]

On 21 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Eksperti parashikon ndërprerje të internetit në gjithë botën për 24 orë, imagjinoni çfarë do të ndodhte (Foto/Video)

Interneti në gjithë botën do të ndërpritet për 24 orë brenda vitit 2017, ka parashikuar një ekspert i sigurisë. James Carder, një shitës i sigurisë […]

On 9 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Kërkimet më të shpeshta në Google, e çuditshme çfarë kërkojnë shqiptarët

Jeni duke kërkuar në internet dhe ndërkohë nuk ju shkon ndërmend se dikush po ju “përgjon” në atë moment. Në të gjithë botën, përllogariten kërkimet […]

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Roboti humanoid me sukses kalon mbi pengesat e papritura (video)

Roboti humanoid Atlas më parë ka treguar aftësitë e ecjes dhe balancimit, ndërsa në këtë video të re, mund të shihni aftësinë e tij të […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Ja si ta zbuloni nëse dikush po jua vjedhë internetin

Në qoftë se dyshoni se dikush po përdor internetin tuaj, atëherë shkoni në “router’s administration page” dhe kyçuni duke shtypur në kutinë e adresës “192.168.1.1” […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Kosova e Shqipëria me shpejtësinë më të dobët të internetit në rajon

Kosova e Shqipëria kanë shpejtësinë e internetit më të dobëtin në rajon. N1 raporton se e treta është Kroacia sa i përket internetit më të […]

On 24 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Hipermakina e re nga Mercedes po shitet me shpejtësi, ende pa e parë askush (Foto)

Kompania gjermane e automobilave, po e imiton prodhuesin italian Ferrari, që i shet nganjëherë makinat e pa lansuara, tek entuziastët e ndryshëm. Mercedes e ka […]

On 22 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Faceboook rrit prezencën në Britani

Facebook thotë se do të zgjerojë praninë e saj në Mbretërinë e Bashkuar me 50% në 2017, duke iu bashuar kompanisë amerikane të teknologjisë Google, […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>