Kush fshihet pas sulmit të sotëm që gati ndali internetin në gjithë botën

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Për më shumë se dy orë, sot në mëngjez, shumë përdorues të internetit në SHBA mezi arrinin të vizitonin faqet e tyre të preferuara. Gazeta […]

Ky është kodi që hap çdo telefon -Foto

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ekziston një kod i thjeshtë që mund t’ju bëjë të keni qasje në informacionet e fshehura të iPhone, aq sa edhe të mund të ndryshoni […]

Apple anulon planet për prodhimin e një veture elektrike (Foto)

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kompania amerikane e njohur për prodhimin e kompjuterëve dhe e suksesit të pakrahasueshëm me iPhone, ka dashur t’i hyjë edhe botës së automobilizmit. Lajme anonime – […]

Arrijnë këpucët me TV të integruar (FOTO/VIDEO)

On 18 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kompania ajrore “Virgin America“ ka krijuar një palë këpucë tejet interesante, të quajtura “First Class Shoe”. Këpucët janë krijuar në bashkëpunim me një firmë milaneze […]

Fillon prodhimi i Galaxy S8, ja kur lansohet

On 15 Tetor, 2016 With 0 Komente

Samsung pritet që ta lansojë gjeneratën e re të celularëve – Galaxy S8 – në Kongresin Botëror të Celularëve në shkurt të vitit 2017. Një […]

On 15 Tetor, 2016 With 0 Komente

10 filmat me skenat më të mira të ndjekjeve me vetura [VIDEO]

Mos e provoni me veturën tuaj, shkenca e Holywood bënë magji. Në shumicën e filmave aksion, pjesa më e mirë e filmit janë skenat e […]

On 15 Tetor, 2016 With 0 Komente

SsangYong është kompania që synon të bëjë emër në botën e automobilizmit (Foto)

Kompania nga Korea e Jugut, nuk i punon veturat më të mira, por me prodhimet e deritanishme mund të garojë me shumë modele që janë […]

On 14 Tetor, 2016 With 0 Komente

Samsung tërheq mbi 1.9 milionë njësi të Galaxy Note 7!

Samsung ka lëshuar një njoftim për të tërhequr njësitë e Galaxy Note 7 fillim të këtij muaji, përkatësisht zëvendësimin e modeleve me probleme për ato […]

On 13 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ja cili iPhone është më i përdoruri në botë

Për vite të tëra, Apple mendonte se celularët me ekrane më të mëdha ishin të vështirë për t’u mbajtur dhe jo të lehtë për t’u […]

On 12 Tetor, 2016 With 0 Komente

Këto janë shtatë rastet kur teknologjia pothuaj e shkatërroi botën

Nëntor 1961 Kategoria: Armagedoni bërthamor. Sfondi: Në vitet 1950, SHBA ndërtoi një seri me sisteme radarësh të sinjalizimit të hershëm, që ishin projektuar për të pikasur sulmet […]

On 12 Tetor, 2016 With 0 Komente

Foto/ Plas gallata në rrjete sociale për Samsung Note 7 dhe shpërthimet e tij

Samsung ka bërë apel mbi konsumatorët e saj të fikin menjëherë telefonat e llojit Note 7 për shkak të problemeve me baterinë që mund të […]

On 10 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kujdes kur bisedoni me “Viber”, këtë të keqe të tij kurrë nuk e keni ditur

A përgjohet apo jo biseda në “Viber”, është një pyetje që secilit përdorues të “Viber”-it në Kosovë i intereson. Shumë nga bisedat thuhet se nuk […]

On 8 Tetor, 2016 With 0 Komente

SHBA prezanton tankun e teknologjisë së lartë (FOTO)

BAE Systems ka prezantuar prototipin e tij për tankun masiv i cili një ditë do të zëvendësojë automjetin ‘Bradley Fighting’. Gjenerata e re e Bradley […]

On 8 Tetor, 2016 With 0 Komente

Apple fiton gjyqin 120 milionë dollarësh nga Samsungu

Gjyqi i dytë ndërmjet “Apple” dhe “Samsung” prapë shkoi në favor të “Apple” për 120 milionë dollarë. “Samsung” ka apeluar në shkurt për vendimin e parë […]

On 7 Tetor, 2016 With 0 Komente

Lamborghini Huracan bëhet me 830 kuajfuqi (Foto)

Kompania gjermane për përpunime të veturave, Torado, ka bërë disa ndryshime në supërmakinën Huracan, për t’i dhënë pamje dhe fuqi më të madhe. Në motorin […]

On 7 Tetor, 2016 With 0 Komente

Foto/ Çmimi i Madh i Japonisë/ Rosberg më i shpejtë se Hamilton në provat e lira

Niko Rosberg vazhdon të kryesojë kampionatin për pilot dhe mesa duket këtë javë ka ndërmend të risë diferencën me shokun e tij të skuadrës, Lewis […]

On 5 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ja pse nuk duhet ta mbushni telefonin 100%

Nëse e lini telefonin të mbushet gjatë natës dhe të arrijë 100 përqind e ta tejkalojë atë, atëherë menjëherë ndërpriteni këtë. Bateritë brenda telefonit të […]

On 30 Shtator, 2016 With 0 Komente

“Formon” nga Kosova fiton në Catch Challenge në Beograd, merr çmimin prej 130 mijë eurove!

Kompania kosovare e cila ka “shpërthyer” në tregun ndërkombëtar, Formon 3D së fundmi e ka arritur edhe një sukses të jashtëzakonshëm. Themeluesit e Formon dje […]

On 29 Shtator, 2016 With 0 Komente

Ballkani drejt telefonatave pa roaming

Qytetarët e rajonit të Ballkanit ashtu sikundër shumë shpejt qytetarët e BE-së, mund të komunikojnë me njëri tjetrin pa tarifa roaming. Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal […]

On 28 Shtator, 2016 With 0 Komente

Google në tetor me produkte të reja

Në ngjarjen e shumëpritur të tetorit, Google pritet të nxjerrë në treg telefonat e ri që sipas gjasave do të marrin emrin Pixel dhe Pixel […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...