Published On: 1 Shkurt, 2016

Të tjerët nuk i ftuan! Alush Gashi pritet të marrë pjesë në lutjet e mëngjesit në SHBA

  • Ish-ministri i Shëndetësisë, Alush Gashi është ftuar të marr pjesë në lutjen e mëngjesit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), që do të mbahet më 4 shkurt në Ëashington Hilton, Uashington D.C.

Ja letra e plotë e dërguar nga Alush Gashi:

I nderuar Dr. Gashi, në emër të Komitetit Pritës të Kongresit, jemi të lumtur që të ju ftojmë të na bashkoheni për 64 Vjetorin e Lutjes se Mëngjesit Kombëtar, të enjten, më 4 shkurt 2016, në ora 7:30 paradite, në “Hilton Ëashington”, në Uashington D.C.
Çdo vit, Presidenti i Shteteve të Bashkuara dhe anëtarë të Kongresit iu bashkohen zyrtarëve të tjerë të qeverisë, udhëheqësve nga anë e mbanë Shtetet e Bashkuara, komunitetit diplomatik, dhe miqeve si ju nga më shumë se 130 vende të botës për t’i ndarë përvojat në frymën e miqësisë nëpërmjet lutjes dhe falënderimit.
Ky tubim është një çast kur ne i vëmë mënjanë dallimet tona dhe kërkojmë të ndërtojmë marrëdhënie personale dhe të thellojmë lidhjet ndërkombëtare përmes dashurisë tonë për Zotin dhe të kujdesemi për njëri-tjetrin.

 

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...