Published On: 24 Janar, 2016

Të shtëna në Mitrovicën e Veriut, dy të plagosur rëndë

Sonte rreth orës 21:30, në qendër të qytetit të Veriut të Mitrovicës, kanë ndodhur të shtëna, gjë që ka rezultuar me plagosjen e dy personave, njëri prej të cilëve ka marrë lëndime të rënda.

Shefi i operativës së Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Zhelo Bojiq, për KosovaPress ka konfirmuar se si pasojë e të shtënave dy persona kanë mbetur të plagosur, por momentalisht nuk ka mundur të jap informacione shtesë.

Ndërkohë, KosovaPress merr vesh se të plagosurit janë dy persona të nacionalitet serb, Caviq Stefan dhe Koshiq Aleksandar.
Siç thonë burime të KosovaPress, viktimat janë dërguar në spital në veri të Mitrovicës për trajtim, ndërsa gjendja e Caviq Stefanit mësohet të jetë kritike sa rrezikon edhe jetën e tij.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...