Published On: 31 Mars, 2016

Të shtëna në “Kodrën e Minatorëve”, kishte zënkë mes fëmijësh

Në “Kodrën e Minatorëve” në Mitrovicë të veriut, sonte në mbrëmje ka ndodhur një incident në të cilin ka pasur të shtëna armësh. Sipas Besim Hotit, besohet se kjo ka ardhur pas një zënke mes fëmijëve të përkatësive të ndryshme etnike.

Besim Hoti, zëvendëskomandant i Stacionit Policor në veri, ka thënë për Koha.net se rasti ka ndodhur dhe se janë duke u marrë intensivisht me të.

“Është e vërtetë se është regjistruar një rast, e shtënë me armë zjarri. Nuk është lënduar askush, Policia e Kosovës ka gjetur disa gëzhoja, që besohet se kanë qenë të pistoletës”, ka thënë Hoti për Koha.net, duke shtuar se prokurori është njoftuar për rastin dhe se tash për tash po merren deklaratat e dëshmitarëve të mundshëm.

Ndërsa për motive, ai ka thënë se ende nuk janë të qarta, por dyshohet se ky incident ka ardhur pasi disa fëmijëve, të përkatësive serbe dhe shqiptare, kanë pasur një zënkë mes vete.

Ndërsa, KosovaPress mëson se i dyshuari se ka shtënë personi me emrin Aleksandër Siljekoviq(Acko).

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...