Published On: 6 Korrik, 2016

“Të jetë për mua o zoti Lu…” dhe takimi i papritur i Bregut me Veliajn

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë është takuar sot me deputeten e Partisë Demokratike Majlinda Bregu, në kuadër të turit që Lu ka ndërmarrë për t’u takuar me deputetë të ndryshëm të opozitës, në mënyrë që të ushtrojë trysni individuale ndaj tyre për të votuar reformën në drejtësi, që do të paraqitet për votim në Parlament më 21 korrik.

Lu dhe Bregu kanë pirë një kafe së bashku në mjediset e Hotel Sheraton në Tiranë.

Ish-ministrja e Integrimit e qeverisë së kaluar Berisha duket sikur i shpjegon ambasadorit amerikan se të ishte për të ajo do ta votonte reformën, por ç’ti bëjë partisë…

Sakaq, mjaft surprizues ka qenë edhe një takim i Bregut me Erion Veliajn, po në hotel Sheraton.

Vota e mundshme e Bregut pro reformës në drejtësi, bën që Lu-së dhe “Rilindjes” t’i mbeten edhe rreth 4 vota të tjera për të siguruar që reforma të kalojë, në rast se LSI nuk do të luajë blofin në momentin e fundit duke mos e votuar reformën dhe duke bërë që deputetet socialistë të kërkojnë referendum për votimin e saj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...