Published On: 13 Shkurt, 2016

Të gjithë pas Tony Vilhenas

  • Mesfushori holandez Tony Vilhena do të largohet nga Feynoord në fund të stinorit.

Reprezentuesi holandez ka pasur edhe një sezon të mirë me fanellën bardh e kuq kështu që ka zgjuar interesimin e skuadrave të njohura evropiane.

Por e ardhemja e tij duket se do të jetë në njërën nga kampionatet mes Serie A dhe Bundesliga.

Juventus e Roma janë favorite për transferimin e mesfushorit, mirëpo në garë për të janë futur edhe Bayern Munich, Dortmund dhe Wolfsburg.

Vlera e lojtarit është rritur tani në 15 milionë euro, ndërsa për të kanë shprehur interesim edhe disa skuadra nga Anglia përfshirë Liverpoolin.

Një gjë është e sigurt që Vilhena do të largohet nga Feynoord, mirëpo mbetet të shihet se në cilën nga skuadrat e lartpërmendura do ta vazhdojë karrierën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...