Published On: 20 Janar, 2016

Të gjithë lojtarët e braktisin Vushtrrinë, tifozët protestë kundër pronarit

  • Lojtarët po ikin nga skuadra e Vushtrrisë për shkak të mos pagesës, ndërsa tifozët e kësaj skuadre paralajmërojnë protestë kundër pronarit Agron Selimi.

Vushtrria ishte kampione e Kosovës në futboll vetëm dy edicione më parë, por tashmë ata jo vetëm që po luftojnë për mbijetesë, por rrezikojnë të mbeten edhe pa futbollistë.

Tashmë shumica e futbollistëve te kjo skuadër po largohen, pasi pronari i klubit, Agron Selimi nuk po i paguan.

Kjo ka revoltuar edhe tifozët e kësaj skuadre, Forca, të cilët tashmë kanë paralajmëruar protestë, e cila do të mbahet me 22 janar te përmendorja e Adem Jasharit.

Ata përmes një postimi në Facebook, kanë paralajmëruar se protesta është kundër pronarit Selimi, i cili përveç që nuk po i paguan lojtarët, bënë ende premtime boshe dhe ka fyer grupin e tyre.

“Klubi i Tifozëve FORCA nga Vushtrria fton të gjithë anëtaret e vet, dashamirët e futbollit vushtrrias si dhe futbollistët e K.F Vushtrrisë të marrin pjesë në protestën kundër pronarit të klubit Agron Selimi i cili nuk e ka përmbushur asnjë premtim.

Klubi ynë nuk e meriton një gjendje të tillë. Jemi në fund të tabelës në Superligen e Kosovës. Shumica e lojtarëve kanë ikur si pasojë e mos pagesës së pagave, kurse Agron Selimi vazhdon me premtime boshe .

Agron Selimi po ashtu ka fyer grupin tonë të tifozëve duke na nënvlerësuar dhe poshtëruar, prandaj edhe njëherë u ftojmë të gjithëve të merrni pjesë në protestën tonë, për të shprehur pakënaqësinë tonë me gjendjen aktuale në klub.

Protesta do të mbahet më 22 janar 2016 në orën 13:00 te përmendorja e Adem Jasharit në Vushtrri.

Me respekt, kryesia e klubit të tifozëve FORCA”. /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...