Published On: 7 Gusht, 2017

Të gjitha portalet e paguara nga Rama kanë postuar këtë “lajm”

Se perse duhet te ketë frikë Berisha nga Haklajt aq më teper nga nje nip i tyre i merguar, kete vetem Rama dhe shpifesit e tij mediatike mund te na e shpjegojne.!

Frike duhet të ketë Fatos Klosi psh. Nje nga personazhet me te perlyera ne disa krime shteterore me prapavije antishqiptare gjate kohes se luftes se Kosoves ku perkon edhe zhdukja e Haklajve nga segmentet shtererore ne fuqi pasi realizuan vrasjen e Azem Hajdarit dhe 100 vrasje ne Tropoje.

Haklajt njiheshin nga te gjithe qe kishin bindje te majta. Me funksion ne kohen e partise. Ata asnjehere nuk e deshen Berishen gjate 92-97 dhe u nxiten nga te majtet ne kohen e trazirave ne akte provokimi. Kete, banditet e kuq e bene kudo ne çdo qytet ne kuadrin e kryengritjes se armatosur bolshevike (Vlore, Cerrik, Tropoje, Fier etj)

Pasi i veshen me pushtet (kujtoni qe Fatmiri u be shef komisariati ne kohen qe u vra Hajdari te cilit i kishin bere 3 atentate, vellai-Hamdiu ne dogane, I jati i Jaho Salihit ne SHISH.. vete Jaho me grada ne komisariat etj) Pasi arriten ta shkretojne Tropojen, te vrasin Azemin etj, dihet se kush qene atentatoret e Haklajve.

Ata u keqperdoren me deshiren e tyre nga banditet e kuq. – Ku qendron “Fajin e ka Saliu” ne kete rast? I cili ishte ne opozite dhe i sulmuar nga te gjitha anet (edhe nga brenda me Haxhine?)

Ka patur nje hetim nderkombetare per vrasjen e Hajdarit ku deshmite e Berishes kane qene vendimtare per zbardhjen e vrasjes. Do ishte zbuluar diçka, sepse hetimi ishte i anshem, ne disfavor te Berishës koha kur demokrater ne SHBA paten gisht ne permbysjen e tij ne 97.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...