Published On: 2 Prill, 2016

Të fshehtat e e Ali Ahmetit me Gruevskin

Ish kryeministri dhe Kryetar i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski sot para mediumeve ka deklaruar se “sipas informacioneve që ai posedon, BDI nuk do e lëshojë Qeverinë, por vetëm po bën ndërrimin e funksionarëve të saj në ekzekutiv, pasi çdo subjekt politik që merrë pjesë në Qeveri ka të drejtë ta bëjë një gjë të tillë”, transmeton Fakte.

Pas vendimit të pardjeshëm për suspendimin e të gjitha organeve partiake dhe delegimin e të gjitha kompetencave Kryetarit të partisë, i cili vendosi të tërheq të gjithë funksionarët e saj nga ekzekutivi, BDI hapi shumë dilema para opinionit. Pas plasjes së disa aferave skandaloze për funksionarët më të lartë të kësaj partie dhe vetëm 4 ditë para shpërbërjes së Parlamentit, Ahmeti vendosi të ndërrmarrë këtë gjysëm hap, duke lënë gojëhapur jo vetëm strukturën e partisë dhe gjithë shqiptarët por edhe faktorin ndërkombëtarë.

Pas deklaratës së sotme të ish Kryeministrit Gruevski se është në dijeni për planin e Ali Ahmetit, kuptohet se veprimet mes dy partnerëve janë të koordinuara në mënyre të përpiktë./FAKTE.Net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...