Published On: 20 Janar, 2016

Të ‘fortët’ e Vlorës: Fuoristrada luksoze dhe pistoletën gati

Një ditë pasi dy të rinj terrorizuan qytetarët në qendër të Vlorës, teksa qëlluan në ajër të dehur, ndërsa lëviznin me një fuoristradë Porsche, policia ka vënë në pranga një nga këta “të fortët” e qytetit, që lëvizin me makina luksoze dhe pistoletën gati.

“Nga ana e efektivëve të Policisë së Vlorës, është arrestuar në flagrancë shtetasi me iniciale:

-S.Xh, 29 vjeç, banues në fshatin Kaninë të Vlorës.

Arrestimi i tij, u krye pasi mbrëmjen e kaluar, rreth orës 20:15, në lagjen “Pavarësia”, Shërbimet e Policisë gjatë një kontrolli fizik që i kanë bërë këtij shtetasi, i kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri e tipit pistoletë “TT”, model 54 dhe një krëhër me 7 fishekë.

Shërbimet e Policisë, në momentin e kapjes në flagrancë, konstatuan se ky shtetas, e kishte armën, të cilën e posedonte pa leje dhe në mjedise publike, të mbushur dhe gati për të kryer qitjen.

Policia ka bllokuar gjithashtu edhe automjetin tip “Audi-Q7” me targë (në pronësi të shtetasit me iniciale S.Xh.) me të cilin ky shtetas po lëvizte nëpër qytetin e Vlorës.

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Vlorës ka ndaluar/arrestuar 3 persona të tjerë për vepra të ndryshme penale,” thuhet në njoftimin e policisë.

pistoleta

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...