Published On: 13 Prill, 2016

Të arrestohet myftiu Naim Tërnava

 

Kur do të guxoj prokuroria e Kosovës të trokasë në dyert e Naim Tërnavës, klerikut më të dyshuar në Kosovën e pas luftës, për spastrim parash, keqpërdorim mjetesh, dhe madje edhe për sjellje amorale. Në fakt në parim, të gjitha këto veprime, janë amorale, sepse posti që mban nuk ia lejon të bëjë asnjë të keqe njerëzore.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/video-per-kosoven-qe-po-cmend-serbet-ne-internet-dy-video-foto/

http://www.shqiptari.eu/luftetari-e-veterani-patriot-i-rreme-kishte-kerkuar-10-000-euro-per-nje-melodi-dhe-te-kendoj/

Por, ai nuk është ndalur asnjëherë. Fillimisht u dyshua për abuzimin me 300 mijë marka gjermane, të cilat i shpalli të vjedhura nga kasaforta krejtësisht e pasigurt e Medresesë “Alaudin”, pastaj dyshimet ranë mbi të, sepse askush nuk e kishte ditur se vetëm në orët e fundit ishin vendosur aty, tamam një skenar i thjeshtë i vetëplaçkitjes.

Ndoshta ky do të ketë qenë edhe momenti o ‘kthesës së madhe’, kur ai do të rreshtohej përkrah ‘komandantëve’ të luftës duke u ngjitur më pas në postin që e mban akoma, të kreut të Bashkësisë Islame të Kosovës. Nga kjo pozitë ai në vazhdimësi do të rekrutonte hoxhallarët për të mbështetur aleatët e tij tashmë të natyrshëm, uzurpatorë, plaçkitës, keqpërdorues dhe çka jo.

Ai në zgjedhjet e fundit në Bashkësinë Islame, që në fund ishin pseudozgjedhje do t’ia dal që nëpërmjet shkeljes së statutit, ndryshimit të paligjshëm të tij, t’ia imponojë këto paligjshmëri, dhe që të rizgjedhej për herë të tretë, pasi këtë e ndalonte statuti.

Ajo që është më e rëndësishmja të hetohet ky njeri, ka të bëjë me organizimin e vehabizmit dhe organizatave radikale. Ky ia dorëzoi për vite me radhë xhamitë hanefi, imamëve antihanefi, vehabist, dhe të cilët prodhuan edhe radikalizmin e ISIS-it në gadishullin arabik dhe Siri, ndërsa tek ne ndihmoi në rekrutimin e njerëzve për të luftuar në Siri, dhe sot shqiptarët luftojnë atje në të gjitha anët.

Po, në këtë mes duhet të hetohet prejardhja e pasurisë së tij në vite. Ai sot besohet të jetë ndër më të pasurit e Prishtinës, nëse jo edhe të Kosovës.

Këtë e dëshmuan edhe foto e djalit të tij, i cili u ngut ti akuzojë mediat, se janë ato që po e trazojnë botën e tij. Ka harruar se ishte pikërisht ky vet personi që bënte thirrje për luftë në Siri, për vdekje në tokën e shamit, por që vet rrezitej dhe vazhdon të rrezitet tash edhe sipër veturave luksoze, jo vetëm në plazhet e paskaj.

Shqiptarët sot pyesin, pse u vranë ata dhjetëra shqiptarë në një luftë që nuk ju përkiste atyre, derisa mbetet enigmë se kush vërtetë i dërgoi atje, dhe askush nuk ka më shumë përgjegjësi se sa Myftiu Tërnava për këtë, qoftë edhe vetëm pse nuk i pengoi apo nuk ju kundërvu. SHQIPTARI.EU

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. fary thotë:

  …bile bile , myftiu NaimTrnava as nuk eshte myfti legjitim i BIK sepse , kunderligjeshem e ndryshoi Kushtetuten e BIK , ne menyre qe pere here te trete te emrohet nga varesit e tij te cilet i kishte zgjedhe vete ( kurse kundershtaret e Kuvendit i kishte perjashtuar ) qe ta votojne ndryshimin kushtetues ne BIK dhe pastaj, Naim Trnava vete, te ” zgjedhet ” pere te 3 -ten here ne krye te Bik-ut me kete veprim antikushtetues.Ajo qe pasoje me vone dihet dhe s do shume koment por , besoje se ndoshta ditet ne vijim mund ta degjojme ndonji pergjim edhe per kete myfti te paligjeshem te BIK -ut dhe veprimet e pahijshme e te pandergjegjedhme e tije

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. Xhafer Leci thotë:

  Kur të arrestohet bashk me Naimin edhe Hashim Thaçi, atëherë do të ndodhë…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...