Published On: 16 Shkurt, 2016

Të arrestohet Hashim Thaçi

Shqiptarë të nderuar nëse me vërtetë e doni lirinë, nëse vërtetë doni të çliroheni nga krimi i organizuar, nëse vërtetë e doni demokracinë, pas aq shumë argumentimeve nga luftëtarë, dëshmitarë, vuajtës të dënimeve, mbijetues të plagëve, të akuzave, të kurtheve dhe intrigave, duhet të kërkoni dorëheqjen e Thaçit nga politika, dhe dorëzimin e tij para drejtësisë vendore.

Ai pra, jo që nuk mund të jetë më kandidat për president, por një i dyshuar para gjykatës.

Ne siç ju kemi informuar kemi siguruar emrin e ekzekutorit të ministrit të Mbrojtjes Ahmet Krasniqit, ku fatkeqësisht dalin edhe të implikuar nga ish kabineti i tij, pra zyrtarë të lartë në hierarkinë shtetërore dhe të ministrisë së kohës, ndërsa, z.Thaçi konfirmohet si një i dyshuar kryesor.

Ju keni lexuar dëshminë e majorit Nazif Ramabaja, dëshminë e publicistit Idriz Zeqiraj, letrat me detaje të stërholluara të Murat Jasharit vëllait të komandant “Kumanovës”, që po ashtu ishte viktimë e luftës për pushtet të klanit që e ngjiti në krye Hashim Thaçin. Akuzat e tij janë të panumërta, që nga ato për gazetarin Ali Uka, për të cilin asnjë homazh se ka mbajtur kurrë asnjë udhëheqësi dhe asnjë shoqatë e gazetarëve të Kosovë sikur edhe për koleg të tjerë, si Xhemail Mustafës, Shefki Popovës, Bekim Kastratit, Bardhyl Ajetit. Akuzat për Thaçin dhe klanin e tij rëndojnë hapur edhe për zhdukjen e Bejadin Hallaçit e Shaban Shalës, dhe përplot dëshmi të tjera që implikojnë z.Thaçi si një nga kërcënuesit më të fuqishëm të kolonelit Ahmet Krasniqi.

Akuzat e familjeve të mbledhura në shoqatën “Thirrje për drejtësi”, janë po ashtu akuza të rënda, dhe që e inkriminojnë më fortë atë dhe grupin e tij, për vrasjen së bashku të mbi 50 figurave të rëndësishme të LDK-së dhe mbështetës të Ibrahim Rugovës.

Ajo që është e dorës themelore për rolin e një figure shtetërore, dhe për vetë ekzistencën e shtetit, kandidati për president u zbulua dhe konfirmua se ka punuar gjatë luftës dhe pas saj për interesa franceze.

Fakti që ka punuar për interesa franceze, është dëshmi se ai ka tradhtuar interesat shqiptare, pasi asnjëherë shqiptarët në histori nuk kanë dëshmi të përputhjes së interesave franceze me ato shqiptare, aq më tepër që dëmi është i jashtëzakonshëm, pasi roli i Hashim Thaçit dhe shpurës së tij të SHIK-ut dhe aktuale, ishte vendimtar në ndarjen e Mitrovicës, në inskenimin e një situate dramatike dhe tragjike, që çoi në spastrimin e dytë të Mitrovicës nga shqiptarët, pas atij që ia bëri Millosheviçi gjatë bombardimeve.

Drejtësia në Kosovë nëse duhet ta arrestojë dikë, ai është tani i pari Hashim Thaçi!

Këto gjëra kaq të rënda nuk i përballon dot asnjë shoqëri për të qenë e lirë, për të ndërtuar shtet ligjor dhe demokraci. Demokracia dhe liria në Kosovë fillojnë me nxjerrjen para drejtësisë të Hashim Thaçit!

Le ta spastrojë ai emrin e tij njëherë dhe pastaj të konkurrojë për të qenë pasues i Rugovës! Shqiptari.eu

 

Ekskluzive: Kush është atentatori që vrau Ahmet Krasniqin?! Kush e porositi dhe sa u pagua?

 

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Nese e keni sigurar emrin e vrastaritb te tndjeritit Ahmet Krasniqi
  Duhet ta beni publik ! Krejt cka dini ta thuani troq Keshtu neve si
  lexues po ngelim me shpresa te thyeme dhe titulli i shkrimit po behet
  joshes vetem per ti lexue te thanat e 17 viteve te perseritura e krejt pa efekt E botoni letren e Gjergj Kabashit nga e cila nxjerrim se gjergji paska nje konflikt me bukoshishtet Keshtu letren mund ta
  kuptojne vetem akteret e ngjarjes e lo lexuesi ! Andaj e nderuar
  redaksi Te nderuar specjalist te mjeteve informative Permbajuni
  titullit te shkrimit ! Qe ta gezoni rrespektin e lexuesit qe mos te
  te ngelin te zhgenjyer ne pritje ! pershendetje me nderime e rrespekt !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...