Published On: 31 Mars, 2016

Tash LDK i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt!

LDK e Pejës ka reaguar ashpër ndaj deklaratës zyrtare të AAK-së dhe gjuhës kërcënuese në adresë të kryetarit të LDK-së në Pejë dhe kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri.
“Deklarata e AAK-së ku thuhet, citojmë, “ fati i juaj, e edhe disa eksponentëve të tjerë do të jetë i mjerë” është një kërcënim i pashpresë, i patolerueshëm dhe si i till i papranueshëm për qytetarët e Pejës dhe të Kosovës dhe duhet të dënohet. LDK konsideron se AAK dhe të gjithë pa dallim duhet të gjykohen për këto deklarata kërcënuese dhe të përgjigjen para drejtësisë”, thuhet në reagimin e LDK-së.

Më poshtë reagimi i plotë:

Lidhja Demokratike e Kosovës dega në Pejë reagon ashpër ndaj deklaratës zyrtare të AAK-së dhe gjuhës kërcnuese në adresë të kryetarit të LDK-së në Pejë dhe kryetarit të Pejës z.Gazmend Muhaxheri. Deklarata e AAK-së ku thuhet, citojmë, “ fati i juaj, e edhe disa eksponentëve të tjerë do të jetë i mjerë” është një kërcnim i pashpresë, i patolerueshëm dhe si i till i papranueshëm për qytetarët e Pejës dhe të Kosovës dhe duhet të dënohet. LDK konsideron se AAK dhe të gjithë pa dallim duhet të gjykohen për këto deklarata kërcnuese dhe të përgjegjen para drejtësisë. As AAK dhe askush tjetër nuk ka të drejtë të përdor gjuhë kërcnuese ndaj asnjë qytetari vetëm sepse ata kanë dhënë një mendim të vetin e që është tërsisht legjitim. As AAK dhe as lideri i tyre nuk mund të vendos për fatin dhe jetën e qytetarëve sepse Kosova sot ka institucionet e veta demokratike që kujdesen për sigurinë e qytetarëve dhe të teritorit të vetë.
Kjo deklaratë e AAK-së është lëshuar pas vizitës së kryeministrit të Republikës së Kosovës z.Isa Mustafa me bashkpuntorë që ia bëri komunës së Pejës ku është biseduar për zhvillimin e Pejës, konkretisht për bujqësinë, turizmin, infrastrukturen dhe arsimin. Gjatë kësaj vizite Kryeministri z.Mustafa me Kryetarin e LDK-së në Pejë dhe të komunës së Pejës z. Gazmend Muhaxheri vizituan binzeset më të suksesshme të Pejës të cilat për dallim nga e kaluara e afërt, tani janë duke vepruar me sukses, të lira, pa frikë dhe pa presion nga grupet e haraqit.
Lidhja Demokratike e Kosovës mbështet plotësisht deklaratat dhe punën e z.Gazmend Muhaxheri duke qenë tërsisht e bindur se puna e kryetarit Muhaxheri është në nivelin më të lart dhe garanton zhvillim dhe prosperitet për Pejën dhe qytetarët e Pejës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...