Published On: 20 Mars, 2016

Tash, AAK me akuza tepër të rënda për LDK-në!

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i është kundërpërgjigjur LDK-së, e cila e akuzoj Ramush Haradinajn për pasuri marrëmendëse. AAK në një deklaratë të lëshuar për medie thotë se lidershpi i LDK-së po shndërrohet në një tragjedi kombëtare.

Reagimi i plotë i AAK-së:

LDK, përpara se të shkruaj një paçavure në formë komunikate, me një gjuhë qyqare kundër partive opozitare, me lloj-lloj ofendinesh, herë për “brigadat e kuqe” e herë për “koalicionin e mollotoveve”, duhet të japë përgjegjësi për hisen e saj në rrezikimin e shtetit dhe të territorit të Kosovës.

Trillimeve për gjoja pasuri marramendëse të Ramush Haradinajt, tashmë ju ka dalë boja dhe ato nuk do të mund t’i mbulojnë veprimet anti Kosovë të atij grupi të vogël udhëheqësish të LDK-së, të cilët qëndrojnë prapa trillimeve, siç është edhe kjo komunikatë e sotme. Haradinaj e ka transprente pasurinë e tij dhe nuk ka kurrfarë afere me privatizimin e kurrfarë toke. Por ai dhe Partia e tij, nuk do të zbrapsen pa i zbardhur krejt faqet e zeza të kësaj qeverie duke përfshirë edhe banditët e vegjel, që s’kanë lënë gjë pa pa vjedhur e pushtet pa i shërbyer. Pikërisht ky grup e ka kapur edhe LDK-në e Presidentit Rugova, por shumë shpejt, këta dhe të tjerët do ta marrin përgjigjen e qytetarëve të Kosovës, në mesin e të cilëve, pa asnjë dyshim, do të jetë edhe elektorati i LDK-së.

Një gjë është e sigurt, sado të shumta të jenë gabimet e Opozitës, ato nuk do të mund t’i mbulojnë faqet e zeza e dosjet e lidershipit të LDK-së e as marrëveshjet e Qeverisë që e kanë nxjerrë vendin në pazar, bash si me ia u pas lanë baba!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...