Published On: 11 Korrik, 2016

TAN LEPRI vrasësi i kolonel Ahmet Krasniqit

TAN LEPRI OSE DRITAN AVLLAJ

Sipas shkrimeve të më hershme të Shqiptari.eu, vrasësi i kolonel Ahmet Krasniqit është pikërisht Tan Lepri apo Dritan Avllaj, i cili për këtë vrasje u shpërblu me 300000 DM.
Sipas gazetarit Mero Baze, shteti shqiptar qëndron pas vrsjes së Ahmet Krasniqit. Këtë e ka thënë Baze në emisionin “Komiteti”. Dhe, shteti shqiptar i asaj kohe, i Fatos Klosit dhe Fatos Nanos ishte fort i lidhur me Drejtorinë Politike të Hashim Thaçit dhe SHIK-un e Kadri Veselit, të cilin sherbim e kishin krijuar vetë sherbimet sekrete të Shqipërisë.
Nëse është kështu dhe me gjasë është sepse deri sot nuk i ka demantuar askush këto pohime, madje as i cituari disa herë vetë Dritan Avllaj nuk është deklaruar se nuk është ai vrasësi, a nuk po del që njerëzit e forte të Kosovës për t’iu shpetuar akuzave po mundohen ta likuidojnë deshmitarin e mundshëm Dritan Avllaj.

SK

 
Displaying 7 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Ekrem Rexha – komandant Drini , u vra pasi mbaroje lufta.Ndoshta Ai dinte dicka per 338 ushtaret shqiptar te vrare ne kazermat serbosllave ne fundvitet e 80-ta te cilet familjareve u ktheheshin ne arkivole ?…ndoshta kom. Drini dinte dicka se cka zihej dhe cilet kadet shqiptar ishin te implikuar ne planet e pista serbe ne ato Akademi ushtarake jugosllave te kohes ne vrsjen e ushtareve shqiptar Akademi e cila dominohej nga serbet.Pse u vra komnd.Drini dhe kushe e vrau .. ? , kurse boterisht dihet se Ai ishte i vetmi meritor qe me 13 dhe 14 qershir 1999 fale shkathtesise komunikuese te tij me autoritetet te KFOR -it gjerman sot ne Prizren nuke ka serb sepse ata masovikisht ikin nga Prizreni.Edhe komandant Tahir Zemaj u vra pase mbarimit te luftes dhe ishte oficir nga Akademia ushtarake jugosllave…ndoshta edhe ai dinte dicka ose dicka mund te kishte pa gjate kohes se sherbimit ne kazermat serbe para luftes.Edhe komandant Ahmet Krasniqi , minister i mbrojtjes se Rep. se Kosoves vinte nga Akademia ushtarake jugosllave dhe u vra ne Tirane nga nji dore tinzare qe edhe sot e kesaje dite nuke po zbulohet, i nderuar Mergimtar..!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 2. fery thotë:

  E dije , e dije i nderur mergimtar se tek ne shqiotaret ka ndodhe e kunderta nga ajo qe kishte nderrmarre gjenerali Charlie De Gool ne France.Une vetem e shtrova si qeshtje dhe shembull se sa i madhe eshte reziku nga bashkepuntoret e armikut dhe cfare qendrimi kane pase te tjeret kunder kesaje fare te keqe.Dhe , nese ne dic te tille nuke e ki be , sot te tjeret po na detyrojne ta pranojme gjykaten speciale pikrisht per faktin se nuke kemi qene te afte te veprojme sipas shembullit te gjeneralit De Gool….nuke kemi pase ase aftesi vete te clirohemi por , u deshe te qohen ne ajer avionet e NATOS dhe kriminelit Millosheviq te ia thyej boshtin e kurizit por , jo edhe bashkepuntoreve te tije te cilet bene kerdine mbi kete popull te shumevuajtur .Mirpo i nderuar mergimtar , ” se kishte pase fajin sepata qe e preu malin …por , fajin e kishe pase bishti dhe , ai qe ja vu sepates bishtin ”
  Flm dhe pershendetje mergimtar…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 3. ILIRIDA ISMAILI thotë:

  AI QE COI DORE , E AI , APO ATA QE URDHERUAN VRASEJEN E AHMET KRASNIQIT I PAFSHIN FEMIJET KA UA VRAJNE SHKINIA ….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 4. amerikani thotë:

  Me sa di une ky krimineli Tan Lepuri ose emri i vertete Dritan Avllaj jeton ne Canada. Dikush duhet ta gjej dhe ti jap 1 plumb ne balle ketij krimineli ushtar i Fatos Nanos.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 5. Sinan Kastrati thotë:

  I ndershmi Sefedin Krasniqi!

  Sefe, te pershendes dhe te deshiroj te gjitha te mirat! Deshiroj, gjithahtu te mos ndalesh sepse me shkrimet e tua ne Shqiptari sepse “nejen e prishin dy vete: ai qe di me fol e nuk flet dhe qe s’di me fol e flet”. Ti je ai qe sa here flet, e vret shejen, hallat te koft!
  Sefe, naten e mire e suksese ne punen tende madhore e atdhetare! Pershendes edhe stafin e redaksise se Shqiptarit!
  Sinan Kastrati, Suedi
  Malmö, 11 qershor 2016
  sinan.kastrati@hotmail.com

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(1)
 6. Mergimtari_CH thotë:

  I Nderuar FERY te Populli Shqiptar ka Ndodh ndryshe jo si ne Franc te na Tradhtart e kan Vra General Degoolin edhe tash Populli dhe Kosova Po e Paguan Tradhtin e Tyre

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(1)
 7. fery thotë:

  Eshe fshehesi publike dhe e di gjithe bota se gjenerali De Gool i Frances , qyshe ne vitin 1943 , me shtabin e tij te luftes kishin marre nji vendim shume te rendesishem dhe shume sekret :
  qe ti likuidojne fizikisht gjithe ata shtetas francez qe ne nji forme apo ne ndonji forme tjeter kishin punuar dhe punonin per nazistet gjerman .Deri me 1946 gjenerali De Gool me shtabin e tij te luftes ia kishte arritur qellimit ne mase 50-60 %….dhe pse gjenerali De Gooli kishte marre nji vendim kaqe te rende.Pergjegjeja eshte shume e thjeshte… .per te miren e Frances se paseluftes se II – te botrore dhe per Francen e sodit sepse , gjenerali ishte i vetejshem se ata francez te cilet punonin per nazistet gjerman te Hitlerit , ata neser , ne Francen e lire do te benin gjera edhe me te tmerreshme se sa gjate dhe para luftes kurse, fatura do ti faturohej gjithe qytetareve francez , shumica e te cileve ishin te pafajshem

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(4)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...