Published On: 12 Prill, 2016

Tallet Xhavit Haliti me AAK-në: Pas zgjedhjeve, as PDK-ja s’do të ketë vija të kuqe

  • Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka bërë të ditur se kjo parti nuk ka arsye ta refuzojë asnjë subjekt politik për bashkëpunimin pas zgjedhjeve të ardhshme.

Ai ka treguar se për interesa të vendit, PDK’ja është e gatshme të bashkëpunojë me secilën parti politike.

Haliti, në një intervistë për “Epokën e re”, e ka vlerësuar pozitive gatishmërinë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe të Nismës për të qenë të hapura edhe me PDK’në pas zgjedhjeve, duke thënë se këto subjekte politike njihen mirë dhe nuk kanë asgjë për të fshehur.

Sipas tij, tani për tani PDK’ja është në koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës, që po funksionon mirë.

Haliti ka thënë se në momentin që mund të ketë mospajtime funksionale në mes të koalicionit, atëherë duhet të zhvillohen takime edhe me partitë e tjera për t’i tejkaluar problemet.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. diaspora shiptare thotë:

    o xhavit tallu me aak eme gjith opoziten se se ki larg se kemi me ti shk fare fis more qen i prisht ne shpirt se ju e japni gjith familjen per hajdutni por qato qe i ke nukk ke shanc ti shfrytzojsh as ti as njeri prej juve sidomos prej pdk boll keni vjedh ne diaspor qat vendlindja thret por zdo ti trash sidomos ti more shpiun shpifs a e din se ti sje askushi as qe ke qen ndonjeher

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...