Published On: 21 Prill, 2016

Tallet keq Kadri Veseli me Hajredin Kuqin

Kryetari i ri i PDK-së, Kadri Veseli pas marrjes së kontrollit të plotë të partisë, po vazhdon që të tallet me disa nga “vendimmarrësit” e kësaj partie.

Nënkryetarin e PDK-së, Hajredin Kuçin, i cili ishte njeriu kryesor i partisë gjatë kohës sa Thaçi ishte i pari  i partisë më të madhe në vend, Kadri Veseli po e “sjell” siç ai po do.

Veseli për dallim nga mbledhja e kaluar e Kryesisë së PDK-së, ku e uli në krahun e tij të djathtë, duke treguar se po e respekton, sot në një mbledhje të Këshillit Drejtues, sërish e la jashtë loje, raporton Gazeta Blic.

Ai në këtë mbledhje Hajredin Kuçin e la të fundit. Madje, edhe pse njeriu i konsideruar si më me peshë, e ulë pas Justina Pula- Shirokës, dhe befasisht para Arsim Bajramit.

Veseli në mbledhjen e fundit të PDK-së, të mbajtur para dy ditësh Kuçin e kishte ulur në krahun e tij të djathtë, mirëpo sot sërish e ka “lënë” jashtë loje, duke e konsideruar si tërësisht të parëndësishëm, raporton Gazeta Blic.

Hajredin Kuçi gjatë kohës sa PDK udhëhiqej nga Hashim Thaçi, pa dyshim se ishte ndër njerëzit kryesor të partisë. Mirëpo, duket se e njëjta gjë nuk po i shkon edhe me Veselin. Edhe vetë Kuçi publikisht ka deklaruar se është më i afërt me Thaçin se sa me Veselin./ Gazeta Blic

Pamje nga mbledhja e sotme e Këshillit Drejtues

13007094_1048131408556792_4288367593878294781_n

Pamje nga mbledhja e para dy ditëve e Kryesisë, ku Veseli e afron Kuçin

11219040_1051030394943006_8332235658152634503_n-1

Pamje nga mbledhja e parë e Këshillit Drejtues të drejtuar nga Veseli, ku Kuçi u injorua plotësisht:

pdk-2-e1457620718919-780x439-768x432

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. asha thotë:

  O ja lumsha Kadris ha po ky ma mut ska hiq,ky asht nji rrenc nji mashtrues nji sahanlepires,qe asi luftes as I paqes ky lloj majmuni,qe kush e njef mire gjithmone kane qene tradhetar.Ketij injoranit I ka hec vetem me Hashimoviqin dhe me kujtohet nji rast mire ,kur president I SHBA-as ishte Klintoni dhe erdhi per visit ketu,ky Klluqmuti ja nisi te flase per biografi klintonit,e degjoj ai me vemnedje dhe kur e pa qe ky ska te ndalur u kthy dhe I tha,po une ka te shkoj po u dashka met marr ty,sepse se pasne njohur veten kush jom demek ky e beri qaq tmadh,se ky po e pa qe dikush eshte ne posit ky ja lpin edhe bythen.Ky sahanlepires I lloit te vet veq ktu e ka honger ,nga nji polic I thjesht te hypi qe 15 vite drejt e ne kryesi veq me Hashujken e ka honger sepse ky shtiret qe din te flas e aj ne kete drejtim ishte cung.Ky M..i madhe dhe shume te tjere duhet heq sa ma shpejt nga aty dhe tu hetohet rrepsisht pasurija ne fshat e qytet ne Banka e cdo kund,po kussh eshte ky M.. qe po u dashka te punoj ne 5 vende punethua ti vetem nji Hajredin Muti na qenka ketu dhe ska njeri tjeter.Kadri largoje kete HIQ sa ma pare sepse as PARTIJA as QEVERIJA nuk shkon mare me kte dhe disa aty.E dini cfare me tha njeri nji dite per Hjaredinin si rrenc qe eshte..RRENES tha nuk ja di vleren pa te rrejt HAJREDINI..ky mashtrues ordiner qe zhvati gjithe kto vite te pasluftes ,pa qene edhe as nji minut ne te HARAM I koft,shif Ministrin ne qfar gjendje e ka katandise ky berllog qe sja di skajin pasuris sepse ky eshte minak nuk I shifen kembet…..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 2. Azgani thotë:

  Mut ai mut tjetri.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...