Published On: 25 Janar, 2016

Tali: Nëse këta “rugovistë” e votuan Kadri Veselin pse nuk po bënka me votu Thaçin

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Driton Tali, në prag të zgjedhjes së presidentit të ri të shtetit, ka reaguar lidhur me atë se disa deputetë janë deklaruar kundër Thaçit për president, shkruan Gazeta Blic.

Ai ka thënë se përse të mos e votojnë Thaçin për president, kur e kanë votuar Veselin për kryeparlamentar.

Më poshtë shikoje të plotë:

E pse nuk po bënka “rugovistët” e Isa Mustafes me votu Thaçin për President?!

Nëse këta “rugovistë” e votuan z Kadri Veselin për Kryekuvendar, njeriu i cili e udhëheqi SHIK’un nga fillimi deri ne “shpërbërje”, e të cilën orgnizatë po këta “rugovistë” e akuzuan jo vetëm e ju vrajti baballarët, vëllezërit, axhallarët dhe shokët më të “ngushtë” të tyre porse edhe ata i kërcnoi dhe tentoi madje t’i vrasë! E pse atëhere mos me votue z Hashim Thaçin për Preident, kur ai asnjërin nga këto nuk ju bëri?!

Bile bile z Hashim Thaçi, jo vetëm që është goxha jaran i mirë me shumë “rugovistë” por edhe ai vet është bërë njëfarë “rugovisti”! “Asnji Bajram s’pe len pa shkue te vorrit i Ibrës me i ba zijaret”!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...