Published On: 8 Janar, 2016

Talenti kroat refuzon Chelsean e Realin

Ante Coric ka bërë të ditur se do t’i refuzojë ofertat nga Chelsea e Real Madridit, për të qëndruar te Dinamo Zagreb.

Coric shihet si një nga talentët me të mëdhenj në Evropë dhe është i lidhur me shumë klube nga liga të ndryshme.

Chelsea e Real Madridi janë dy klubet më serioze që duan 18 vjeçarin në skuadër, por duket se ai ka ndryshuar mendje edhe përkundër se në nëntor të vitit 2015 bëri të ditur se nuk është i lumtur te Dinamo.

“Jam shumë i lumtur për interesimin e Chelseat e Real Madridit, por e di se nuk do të luajë asnjë minutë atje”, ka thënë Coric i cili më pas shtoi: “Ata do të më dërgojnë huazim në ndonjë skuadër më të vogël e ligë më të dobët”.

“Kam vendosur të qëndroj në Dianmo. Mendoi se ky është vendimi më i mirë që kam mundur të marr. Madje nëse tifozët e Dinamos më duan, unë jam i gatshëm të qëndrojë gjatë gjithë karrierës time këtu”, ka thënë mes tjerash Coric, raporton Goal.com.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...