Published On: 19 Prill, 2016
Bota |

Talebanët sulmojnë Kabulin, disa të vdekur

Disa njerëz kanë mbetur të vrarë në një bombardim në qendër të kryeqytetit të Afganistanit në Kabul, raporton BBC, transmeton Shqiperiaime.al

Zëdhënësi i ministrisë së brendshme Sediq Sediqqi ka thënë se një vrasës kamikaz e kishte hedhur bombën përmes një veture.

Ndërsa, është grupi i Talebanëve që e ka marrë përsipër sulmin duke paralajmëruar sulme edhe më të mëdha.

Bombardimi i së martës ka ndodhur në mëngjes, në një lagje civile në afërsi të Ministrisë së Mbrojtjes dhe Ushtrisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...