Published On: 8 Qershor, 2016

Takimi ”sekret” për Mitrovicën në Qeveri (Video)

Në katin e 17 të ndërtesës së Qeverisë u thirr një takim i fshehtë nga mediet.

Në zyrën e ministrit të mjedisit dhe planifikimit Hapsionir, Ferid Agani, janë ftuar kryetarët e dy komumave të Mitrovicës si dhe përfaqësuesit e bashkimit evropian

Mirëpo, në takimin ku temë është përcaktimi i kufijve administrativ, mes veriut dhe jugut, që e ka lënë peng dhe të ashtuquajturin revitalizimin të Urës së Ibrit, nuk ka ardhur njëra palë.

Në fakt nga zyra e Rakicit, i kanë thënë Klanit, se ai për shkak të agjendës së ngjeshur nuk qe në gjendje të vinte në Prishtinë.

Por as kryetari i jugut, Agim Bahtiri, pas me shumë se një orë bisede me ministrin Agani dhe ndërkombëtarët , nuk tregoi nëse ka diçka konkrete për kufijtë administrativ, njofton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...