Published On: 6 Qershor, 2016

Takimi Rama-Basha, në tryezën e diskutimeve do të jetë edhe LSI

Kur mbetet edhe afro një orë nga takimi Rama-Basha mësohet se edhe LSI do të ketë përfaqësimin e saj si parti kryesore në koalicionin bashkëqeverisës.

Takimi, i cili pritet të realizohet rreth orës 17:00 në një nga zyrat në katin e dytë  në Pallatin e Kongreseve do të vendosë për herë të parë zyrtarisht për diskutime politike krerët e partive më të mëdha në vend.

Kryeministri Edi Rama do të jetë i shoqëruar nga kreu i Komisionit për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj si dhe nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ndërsa përballë për vetë kryedemokratit Basha do të jetë edhe numri dy i PD-së, Edi Paloka si dhe deputeti Oerd Bylykbashi.

Përgjatë ditës së sotme vetë ambasadori amerikan Donald Lu ka nisur lëvizjet në selinë e PD-së ku u takua me kryedemokratin Lulzim Basha e më pas me Berishën.

Tashmë pritet se për cilat çështje palët do të arrijnë dakortësinë, ku në fokus mbetet Reforma në Drejtësi dhe ajo Zgjedhore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...