Published On: 25 Janar, 2016

Takimi Mustafa-Vuçiq, të mërkurën (Video)

Kryeministri i vendit Isa Mustafa, të mërkurën do të takojë homologun e tij nga Serbia, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të lehtësuar nga Bashkimi Evropian, përkatësisht Federicka Mogherini.

Këtë e ka konfirmuar për Tribuna Channel, Bajram Gecaj, zëvendësministër në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal, duke mos dhënë detaje të tjera.

“Po, do të takohen, dhe do të diskutojnë çështje që lidhen me dialogun”, është shprehur Gecaj.

Kryeministri Mustafa, kohëve të fundit vazhdimisht ka deklaruar se nuk do të udhëtojë jashtë shtetit, ai dhe kabineti i tij, si reagim ndaj mos rekomandimit për liberalizim të vizave për qytetarët e Kosovës nga ana e Komisionit Evropian.

Ky institucion së fundi ka kushtëzuar këtë proces edhe me përcaktimin e vijës kufitare me Malin e Zi, për të cilën çështje Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka paralajmëruar se liberalizimin e vizave mund ta vonojë, mos ratifikimi në Kuvend i marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi./Tribuna Channel

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...