Published On: 26 Janar, 2016

Takimi me UFO-t i shkakton vdekjen një gruaje

Tre persona që gjendeshin në një veturë të vjetër “Cutlass”, në vitin 1980: Betty Cash, Vickie Landrum dhe nipi shtatëvjeçar i Vickie-t, Colby, ishin duke u kthyer në shtëpi përgjatë pjesës jugore të maleve halore të Teksasit, kur vërejtën një dritë të madhe mbi mal, në afërsi.

Drita për pak kohë u zhduk, por më pas e panë atë sërish pasi bënë një kthesë. Kësaj here drita ishte duke ardhur në drejtim të tyre, duke nxjerrë zjarr nga pjesa e poshtme. Ata ishin vetëm rreth 40 metra larg asaj drite. As që mund të mendonin të iknin, meqë rruga ishte tepër e ngushtë. Betty e dinte se, po të tentonte të kthehej, vetura e saj do të ngecte. Dy gratë dolën me të shpejtë nga vetura, por meqë djaloshi filloi të bërtiste, Vickie u kthye sërish në makinë.

Si dukej UFO-ja?

Objekti, i cili ishte tepër i ndritshëm dhe kishte ngjyrë metalike, kishte formë të një diamanti të madh, me pjesën e epërme dhe të poshtme të rrafshët, e jo me majë. Në qendër shiheshin disa drita të vogla, të kaltra. Për shkak të afërsisë së madhe, makina ishte bërë e nxehtë dhe nuk mund të prekej, kurse të tre personat morën djegie të fytyrës.

Në atë moment Cash tentoi të hynte në makinë, por brava e saj ishte tepër e nxehtë. UFO filloi të largohej me të shpejtë, duke u ngritur lart, në qiell, por shumë helikopterë filluan ta ndiqnin atë.

Ndjekja me helikopterë

Cash numëroi 23 helikopterë, të cilët shiheshin shumë qartë, për shkak të dritës së madhe që lironte UFO në formë të diamantit. I tërë incidenti zgjati rreth 20 minuta. Betty Cash filloi të mos ndihej mirë, me enjtje të mëdha që iu paraqitën në qafë dhe kokë, të cilat më pas u shndërruan në flluska. Lëkura i ishte skuqur, kurse sytë i ishin ënjtur.

Më pas ajo volli dhe pati të vjella të mëdha. Edhe Landrumët patën ankesa të ngjashme, por jo aq të forta. Në mëngjes Cash thuajse kishte mbetur pa vetëdije.

Ajo u shtrua në spital më 3 janar të vitit 1981. Ajo nuk mund të ecte, kishte humbur pjesë të mëdha të lëkurës dhe flokëve. Qëndroi në spital rreth një muaj. Mjeku që e kontrolloi, tha se pacientja kishte pësuar lëndime si rezultat i ekspozimit ndaj rrezatimit jonizues, me mundësi të pranisë së komponentit infra të kuq dhe ultraviolet.

Vdekja

Betty Cash kurrë nuk u shërua plotësisht dhe me vite të tëra vuajti nga ky takim. Për ironi, ajo vdiq në përvjetorin e takimit fatal me UFO-n, më 29 dhjetor të vitit 1999. Disa thonë se vdekja e saj ishte rezultat i takimit me UFO-n.

auto_aini31453808744auto_aini11453808739auto_aini21453808742 (1)

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...