Published On: 17 Maj, 2016

“Takimi Basha-Majko mesazh për Metën. Ja kujt i ka premtuar Rama për president”

Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Të Paekspozuarit” Ylli Rakipi duke folur në studion e emisionin “FAKT” të gazetarit Çim Peka, në SYRI.net, ka folur edhe për takimin e sotëm mes kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe deputetit socialist, Pandeli Majko.

“Takimi mes tyre mund të ishte edhe për ti thënë Metës, që ulu njëherë se po qeverisim bashkë, kemi dhe presidentin konsensual. Por në fakt Rama u ka premtuar shumë njerëzve që do ti bëjë presidentë, si Fatos Nano, Mimi Kodheli, Majkon etj”, u shpreh Rakipi.

Gjatë intervistës për SYRI.net në studion e emisionit “FAKT” Rakipi u shpreh se: “Unë nuk besoj që Ilir Meta do të jetë Presidenti i Republikës. Vetëm Meta nuk do të jetë president i vendit. Këtë e bazoj tek sjellja dhe qëndrimet e Metës.

Kjo duket te sjellja dhe qëndrimet e zotit Meta, kur ai aktivizon këta këshilltarët që ne kemi qeshur. Kur ai bën këto lëvizje tregon se Meta nuk e ka marrë seriozisht. Unë nuk besoj se zoti meta nuk do të jetë president”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...