Published On: 5 Prill, 2016

Takim historik në CIA, shefi AKI-së takon shefin e CIA-s, John O. Brennan

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Agron Selimaj, i cili ndodhet për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është takuar sot me Drejtorin e CIA-s, John O. Brennan.

Ata kanë diskutuar për çështjet e sigurisë me interes të përbashkët, fenomenet dhe sfidat me të cilat po ballafaqohet siguria nacionale e dy vendeve.

Vizita e drejtorit Selimaj në CIA është pasqyrim i marrëdhënieve të afërta të bashkëpunimit ndërmjet dy agjencive dhe njëkohësisht do të kontribuoj në forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit në të ardhmen.

Në këtë takim, drejtori Brennan ka vlerësuar kontributin e AKI-së në ruajtjen e paqes dhe të sigurisë dhe ka premtuar përkrahje të plotë për AKI-në.

Gjatë takimit, drejtori Selimaj e ka ftuar drejtorin Brennan për vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës, duke e falënderuar për mbështetjen e deritashme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...