Published On: 23 Maj, 2016

Tajlandë, zjarr në konvikt, 18 vajza mbyten dhe djegen nga zjarri

Të paktën 18 vajza kanë mbetur të vdekura nga një zjarr, që përfshiu konviktin e një shkolle në Tajlandën Veriore.

Zjarri shpërtheu mbrëmë, në orët e vona, kur shumë prej vajzave, nga mosha 5 vjeç deri në 13, ishin në gjum.

Dy vajza janë ende të humbur, ndërsa pesë të tjera janë plagosur, dy prej të cilave rëndë.

Akoma nuk dihen shkaqet e zjarrit, ndërsa Policia ka filluar hetimet, shkruan BBC, transmeton KosovaPress.

Në media janë publikuar pamje të ndërtesës të dykatëshe, e cila ishte e përfshirë nga zjarri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...