Published On: 16 Shtator, 2016
Bota |

Tajfuni më i fortë në botë vret 11 persona (Foto)

Stuhia më e fortë në botë, tajfuni “Meranti” ka vrarë të paktën 11 persona në Kinë pasi goditi bregdetin e saj juglindor, ka njoftuar sot Qeveria kineze.

“Meranti” është shpërndarë gjerësisht këtë të premten, vetëm një ditë pasi doli nga Oqeani Paqësor duke lëvizur me shpejtësi nëpër Tajvan dhe duke shkaktuar rrëshqitje të dheut afër portit kinez në qytetin Xiamen, në provincën Fujian, transmeton Express.

Stuhia vrau shtatë persona në Fujian dhe tre në provincën Zhejiang.

Njëmbëdhjetë persona të tjerë janë zhdukur./Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...