Published On: 12 Tetor, 2016

Tahiri: Trepça nuk do të jetë temë e bisedimeve në Bruksel

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka thënë se çështja e kombinatit “Trepça” nuk do të jetë temë e bisedimeve në Bruksel.

Tahiri në një intervistë për “Epokën e re” ka thënë se asnjëherë dhe në asnjë rrethanë pasuritë shtetërore të Kosovës nuk do të jenë pjesë e agjendës së këtij dialogu.

Ministrja për Dialog ka vlerësuar se reagimet e Serbisë, lidhur me miratimin e Ligjit për “Trepçën” janë të kota.

Sipas saj, pala serbe nuk është në pozitë ta kushtëzojë vazhdimin e bisedimeve me rastin e “Trepçës”.

Po ashtu, Tahiri ka hedhur poshtë mundësinë që Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i këtij dialogu do të bëjë presion mbi palën e Kosovës që “Trepça” të hedhet në tryezën e bisedimeve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...