Published On: 20 Maj, 2016

Tahiri: “Mos më pyesni mua për drogën e Balilit, por pyesni policinë”

Klemend Balili dhe përfshirja e tij në trafikun e ndërkombëtar të drogës, është një tjetër pikë e nxehtë e intervistës me Ministrin Tahiri. I pyetur nëse e njeh personalisht Klemend Balilin, Tahiri është përgjigjur se se kam njohur asnjëherë. “Po ta kisha njohur do ishte më mirë se SHQUPI do të thoshte se u arrestua ortaku i Saimir Tahirit, ndërsa unë do ti thosha bravo policisë

Fevziu: A figuronte ky person me precedentë penalë në Sarandë?

Tahiri: Pse duhet ta di unë?

Fevziu: Sepse ishte një drejtor i rëndësishëm në Sarandë…

Fevziu: A dini gjë ku është Klemend Balili?

Tahiri: Unë nuk jam punonjës policie

Fevziu: Ishte Prokuroria e Krimeve të Rënda apo Policia?

Unë di që policia ka nisur që në muajin mars një procedim penal….

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...