Published On: 26 Korrik, 2016

“Tahiri i plotëson dëshirën kunatit pijanec, 12 policë të tmerruar nga arrestimi, e pësojnë 7 prej tyre”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë të dhëna të reja në lidhje me kunatin e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, Alban Berishës. Një efektiv policie i ka shkruar në Facebook deputetit demokrat, ku ky i fundit i ka bërë publik mesazhin duke i ruajtur anonimatin.

Sipas rrëfimit të tij, policët kishin dalë për postbllok tek Dogana, për të kontrolluar makina. Kunati i Tahirit, i cili ka lokalin në atë zonë, sipas policit, ka dalë në gjendje të dehur dhe ka nisur t’i bërtasë dhe shtyjë policët.  Efektivët e Shqiponjave kanë dashur ta shoqërojnë në komisariat, “por gjatë kësaj kohe e kishin lënduar pak, por jo se e kishin prekur”, – thotë “polici dixhital.

“Në këtë kohë në ngjarje vjen eskorta e Saimir Tahirit, pa Saimirin por me këshilltarin e tij, një djalë i ri. Ai ka ndërhyrë dhe ua ka marrë policëve nga duart duke ju thënë, a e njihni ju këtë, si dhe lëreni se merrem unë me të dhe e ka marrë vetë në eskorte”, thuhet në denoncim.

Më pas sipas efektivit, 12 policët janë thirrur në Drejtorinë e Policisë ku janë pyetur deri në 3 të natës me kërcënimet se do të pushoheshin nga puna dhe do të arrestoheshin për tejkalim të kompetencave. “Ishte ankuar kunati dhe i duhej plotësuar dëshira e pijanecit”, – i shkruan polici Berishës.

Sipas tij, policët i kanë rrëfyer ngjarjen gazetarit investigativ Artan Hoqa, por u tërhoqën nga denoncimi publik, pasi vetëm 7 prej tyre u pezulluan nga detyra.

“Policët janë ballafaquar me këshilltarin e Saimirit që ua morri kunatin nga duart, por ai çuditërisht nuk kishte pranuar asgjë. Ai kishte mohuar gjithçka ku sipas tij nuk ju kishte thënë policëve as lëreni se është filani dhe as tregoi se e kishte marrë me vete jashtë çdo procedure.

Policët pas kësaj ishin ndier keq sepse nuk po kuptonin sesi duhet të kishin vepruar. Duhet të kishin dëgjuar apo jo këshilltarin e pafytyrë të ministrit që ua kishte mohuar gjërat në sy.

Atë natë të gjithë ishin frikësuar se mos i arrestonin, ndërkohë që me ndërhyrje nga miq dhe të afërm, vetëm 7 prej tyre u pushuan. Gjatë kësaj kohe të gjithë ishin bërë gati për ta bërë publike ngjarjen dhe kishin komunikuar me gazetarin Artan Hoxha duke i treguar të gjithë ngjarjen. Ai ishte treguar i gatshëm por meqë ndëshkimi u minimizua, u tërhoqën nga denoncimi publik.” /Gazeta Express/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Akoma… Me përralla nuk i ngopet… Salihi… Salihi. Po 14 policë… Mos ishte PRESIDENTI me Nishan, ky kunati i Sajmir Tahirit. Na kënaqur… O derrëzi…

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...