Published On: 4 Maj, 2016

Tahiri e pranon që krimi po bën namin, paralajmëron shkarkime

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri ka mbledhur të martën në mesditë drejtorët qendrorë dhe ata vendorë, pas disa ngjarjeve të ndodhura, situatës së krijuar me Emiljano Shullazin dhe disa prej ngjarjeve të rënda kriminale të ndodhura në vend.

Lajmi është bërë i ditur për Report Tv nga burime të Policisë së Shtetit që thanë se mbledhja është kryer në ambientet e përkohshme të Ministrisë së Brendshme, në Gardën e Republikës. Gjatë mbledhjes, Tahiri ka paralajmëruar shkarkime dhe transferime në ato komisariate apo drejtori ku janë vërejtur probleme me kriminalitetin apo ngjarje të rënda.

Ministri i Brendshëm ka kërkuar gjithashtu nga drejtuesit vendorë të policisë që elementë me tendenca të forta kriminale, sidomos ata të njohur për armëmbajtje pa leje apo krimet ndaj jetës të mbahen më tepër në vëzhgim. Mësohet se Tahiri, nuk ka lënë pa përmendur edhe elementë të njohur të grupeve kriminale që janë goditur apo që veprojnë në vend dhe kryesisht në Tiranë.

Për ta Tahiri ka kërkuar më tepër mbikëqyrje nga policia dhe hetime me metoda speciale për dokumentimin e aktiviteteve kriminale të tyre. Po ashtu ai ka kërkuar informacion të hollësishëm në lidhje me vrasjen e ndodhur në kryeqytet, ku u vra Elton Çiço.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...