Published On: 13 Prill, 2016

Ta mbajmë në arrest shtëpiak presidentin!

 

Nijazi Muhamedi

Po shumë e bënë të madhe këtë punën e katranosur të këtij kryetutkuni të Maqedonisë. Ky derdimeni i shtetit tonë e paska patur bosh mendjen, më të çatrafilueme se ai Kim il Sungu Juniorit të Koresë së Veriut, e nuk e paskemi ditur me tamam.

Po halli tani, si do bëhet?

Më duket më e goditur ajo që thotë një zonjë e ditur maqedonase – e ajo thotë që ky që e shpalli punën që nuk ka të drejtë ta shpallë, quhen punë të pavlefshme kushtetutshmërisht, ndaj edhe këtë kryetutkun – kryetarin ta shpallim Të pavlefshëm kushtetutshmërisht, dhe gjer atëherë dhe gjer kur të vetëshpallet i pavlefshëm kushtetutshmërisht, d.m.th., gjer kur të japë dorëheqje ta mbajmë në arrest shtëpiak, se si ka nisur t’i çartë punët, mund të na gjejë prapë ndonjë tutkunëri e re e tij e prapëtuar..!

 

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/video-per-kosoven-qe-po-cmend-serbet-ne-internet-dy-video-foto/

http://www.shqiptari.eu/luftetari-e-veterani-patriot-i-rreme-kishte-kerkuar-10-000-euro-per-nje-melodi-dhe-te-kendoj/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...