Published On: 25 Shkurt, 2016

“Ta dija që Edi do bëhej kaq i mirë, do e fusja në PS që 14 vjeç”

Ish-kryeministri socialist, Pandeli Majko, ishte në një ditë të mirë për batuta të mërkurën, kur mori pjesë në anëtarësimin e 400 të rinjve në këtë forcë policie.

I pranishëm ishte edhe kryeministri Edi Rama, që deklaroi se “me këtë opozitë që kemi, e majta do jetë në pushtet edhe për 20 vjet”.

Kurse Majko u tha të rinjve që po anëtarësoheshin: “Një këshillë ju jap, kur të merrni teserat, mos përmendni sukseset e qeverisë si në kohën e shkuar, sepse e shoh te shumë të rinj që bëhen pjesë e partisë sonë, por ankohuni për papunësinë”.

Sipas gazetës Panorama, kulmi i batutave ishte kur Majko rrëfeu për një bisedë me nënën e Edi Ramës, Anetën.

“Një ditë, tek pija kafe me nënën e Edit, zonjën Aneta, e cila më pyeste si po drejtonte dhe çfarë raportesh kishte me kolegët në parti, ajo më thotë: ‘Pandi, më thuaj nëse Edi bën ndonjë gabim në punë e sipër apo në marrëdhëniet me njerëzit’. Unë i thashë se nga dita që ka ardhur në PS, ka ndryshuar, nuk është më ai që ka qenë, u martua, u bë përsëri baba… Aneta e entuziazmuar më tha: ‘Ta dija se Edi do bëhej kaq i mirë, do ta fusja në Partinë Socialiste që 14 vjeç’.”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...