Published On: 10 Qershor, 2016

Sy e veshë nga Franca, starton sot Euro 2016

Vëmendja e Evropës dhe mbarë botës do të jetë sot në Stade de France, kur do të nisë Kampionati Evropian me ndeshjen hapëse ndërmjet Francës dhe Rumanisë

Ceremonia është projektuar të shpërfaqë vlerat e kulturës franceze, ku do të marrin pjesë valltarë cancanë, muzikantë, një kor i të rinjve dhe DJ i njohur francez, David Guetta.

Kjo ndeshje do të jetë e vetmja e ditës së sotme dhe do të zhvillohet me fillim nga ora 21:00 në Stade de France.

Francezet do të tentojnë që të shënojnë fitore që në ndeshjen e parë për të treguar se janë favorit, pasi kampionati luhet në vendin e tyre, ndërsa Rumania për të treguar se jo rastësisht është pjesë e Euro 2016.

Sot, or 21:00 France-Rumani. /Opozita.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...