Published On: 4 Qershor, 2016
Bota |

Susan Sarandon: Hillary Clinton shumë më e rrezikshme se Donald Trump

 

Aktorja dhe aktivistja Susan Saradon është shprehur se Hillary Clinton ‘është shumë e rrezikshme’ se Donald Trump.
Në një intervistë për ‘The Young Turks’, Sarandon ka kritiktuar politikat e kandidatës demokrate për Presidente të Shteteve të Bashkuara, Hillary Clinton, transmeton koalb.com.
Ajo ka theksuar se nuk i merr aq seriozisht deklaratat e Donald Trump, rreth ndërtimit të murit kufitar me Meksikën dhe rreth ndalimit të hyrjes së myslimanëve në SHBA.
“Mendoj se ajo (Clinton) është shumë më e rrezikshme se Trump,” tha ajo. “Ajo nuk ka mësuar asgjë nga Iraku, është ndërhyrëse dhe ka bërë gjëra të tmerrshme.”
“Unë nuk shqetësohem në lidhje me deklaratat e Trump. E di se si funksionon politika e tij dhe të saj. Clinton nuk është aspak transparente,” ka shtuar ajo.
Gjatë fjalimit në San Diego, Hillary Clinton e ka quajtur kandidatin republikan për president, Donald Trump ‘si të papërshtatshëm’, ndërsa ka shtuar se Trump ‘nuk ka lidhje me politikat e jashtme’. /Koalb.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...