Published On: 10 Maj, 2016

Surprizon Rama: PD ka të drejtë në shumë gjëra që thotë … por …

Kryeministri Edi Rama, tha sot se jo çdo gjë që deputetë të Partisë Demokratike thonë në komisionin e posaçëm për reformën në drejtësi është gabim, por duhet që PD të ndryshojë qëndrim.

“PD ka të gjitha mundësitë në tryezën e reformës të ngrejë probleme, ne jemi të hapur në atë tryezë të diskutojmë, të bëjmë më të mirën, nuk besoj se çdo gjë që PD thotë është gabim. Nuk besoj se në çdo që ata ngrenë shqetësime e kanë gabim, por, besoj që duhet te korrigjojnë një orë e më parë pozicionimin”, tha Rama, i pyetur nga gazetarët.

“PD duhet të qëndrojë në tavolinë, të jenë të vendosur për reformën, dhe duhet të na çlirojnë të gjithëve nga kjo barrë shumë e madhe që është një barrë mbi Shqipërinë dhe popullin shqiptar në fund të fundit, nuk është një barrë mbi partitë politike”, shtoi kryeministri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...