Published On: 13 Mars, 2016

Superskandali: Jahjaga Thaçit, mpuq- hajde po të pres! A është e mundur?

LEXONI edhe: http://www.shqiptari.eu/lajmi-qe-tronditi-boten-shqiptare-i-shqiptari-eu-2/

Një foto që po qarkullon nëpër rrjetet sociale ka filluar gallata ku shihet një bisedë e montuar mes Hashim Thaçit e Atifete Jahjagës, biseda nuk është origjinale dhe se fotografitë dhe emrat e tyre janë të falsifikuar dhe të montuar.

Në ‘bisedën e tyre” shihet kur Hashim Thaçi fillon ”bisedën” me Jahjagën duke e lavdëruar dhe duke ja pëlqyer asaj flokët deri në fund ku i thotë që të bëhët gati për të ja lëshuar postin e Presidentit, më këtë kërkesë të tij duket se pajtohet edhe Jahjaga, por ajo e kërkon postin e kryeparlamentarit duke i thënë që ta shkarkojë Veselin, mirë po sipas Thaçit ky post i takon vetëm PDK-së dhe për këtë i kërkon Jahjagës që të bëhët pjesë e partisë së tij./Gazeta NewBorn/
Ja “biseda” e plotë:

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. dauti thotë:

    Se te neve cdo gje e ka marre lumi dihet, por nje portal te konstruktoje gjera te tilla kjo tejkalon cdo gje. Ekzistojne revista, gazeta, portale humoristike, satirike sic ishte dikur MORRI dhe ndoshta kjo u lejohet gazetave te tilla, por kurrsesi ketij portali dhe portaleve apo gazetave te ngjashme. Edhe figurat politike kane jrten e tyre private dhe jeta private eshte e shenjte. Trillimet, shpifjet, konstruksionet, sajimet edhe nese behen kunder njerezve te poshter, te pamoral, te padinjitet, te pa fytyre, dilingjinj, matrapaze, hajna, genjeshtare apo falsifikatore ne asnje menyre nuk lejohen, sepse trillimet mbesin trillime, trillimet i bejne sta qe nuk kane moral as dinjitet, ata jane hipokrite, jane te pafytyre, jane te pa shpirte dhe pa fije burrerie. Kunder Thaqit, kunder Jahjages, kunder Ises, kunder tere Qeverise dhe ketij tarafi qe po e udheheq Kosoven nuk ka nevoje te trillohet, as te genjehet, as te flitet per jeten private te tyre. Mjafton te thuhet e verteta dhe kjo e vertete eshte e tmerrshme, ashtu sic eshte e tmerrshme e sotmja e Kosoves, e sotmja e cdo qytetari te saj. Ky popull, keta qytetare po perjetojne ditet me te veshtira, pikerisht se kjo klase poltike ka ibstaluar nje pushtet qe qytetarin e zakobshem e ka cveshe nga cdo gje qe ka te beje me dinjitetin, qe ka te beje me krenarine, me endrrat, me shpresat, me perspektiven dhe me vizionin e tij. Kjo klase poltike ka shkaterruar sistemin ekonomik, arsimin dhe shendetesine, kulturen dhe artin, ka krijuar nje gjendje kur te rinjte tane mezi presin te ikin nga vendi dhe kur perspektiva e tyre ketu eshte e zymte, eshte e pashprese, eshte e pamundshme. Universitetet publike e private jane mb6shur me matrapaze, falsifikatore, injorante, gjysem analfabete we as emrin e tyre nuk din ta shkruajne e jane dekane, profesore, doktore shkence e magjistra, qe studente u shesin dofare letrash qe u thone diploma dhe qe nuk kane kurrfare vlere. Prandaj portalet, gazetat, tv duhet te shkruajne per keto ceshtje dhe jo te shpifin, te genjejne dhe te marrin neper goje njerezit.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(9) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...