Published On: 28 Prill, 2016

Superavionët që do të luftojnë terrorizmin (Video)

  • Forcat amerikane kanë nisur një stërvitje me ato britanike në Britaninë e Madhe.

Në stërvitje janë përfshirë avionët F-22 Raptors, të cilët qarkullojnë me shpejtësi mbi qiellin e Uellsit.

Bëhet fjalë për skuadrën 95 luftarake amerikane, e cila po stërvitet me forcat ajrore britanike deri në fillim të muajit maj.

Synimi është lufta ndaj terrorizmit. Janë rreth 12 avionë të tillë, të cilët janë përfshirë në aktivitete trajnuese në Britani dhe në të gjithë kontinentin evropian.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...