Published On: 7 Janar, 2016

Super Messi në fitoren e Barcelonës (Video)

Barcelona ka shënuar fitore të lehët 4:1 kundër Espanyollit në Copa del Rey.

Barcelona ka bërë një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në fazën tjetër të Copa del Rey, pasi në ndeshjen e parë ka mposhtur Espanyolin 4:1.

Leo Messi ka qenë lojtari më i mirë i Barcelonës në këtë takim, duke shënuar dy gola shumë të bukur dhe duke dhuruar dy asistime.

Ndërsa nga një gol e shënuan edhe mbrojtësi Gerard Pique dhe sulmuesi brazilian, Neymar.

Ndërsa në anën tjetër golin e vetëm për Espanyolin e shënoj sulmuesi Caicedo, skuadër e cila ndeshjen e përfundoj me dy lojtarë më pak, pasi u ndëshkuan me karton të kuq. /Express

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...