Published On: 16 Janar, 2016

Super Handanovic shpëton Interin nga humbja

Pas humbjes kundër Sassuolos, Inter ka barazuar në xhiron e 20-të të Serie A.

Inter nuk ka mundur të triumfon si mysafirë i skuadrës së Atalantas duke barazuar 1-1.

Madje, Inter duhet falënderuar portierin fantastik, Samir Handanovic, i cili nuk lejoi skuadrën vendase të shënojë fitore.

Në fakt, dy golat e shënuar në këtë takim të ligës elitare italiane ishin autogola, raporton Telegrafi.

Fillimisht, Jeison Murrilo kaloi në epërsi ekipin e Atalantas duke shënuar në golin e vetë në minutën e 17-të të ballafaqimit.

Pothuajse në të njëjtën mënyrë në golin e vetë shënoi edhe mbrojtësi Rafael Toloi, i cili duke dashur të largojë topin nga zona e rreptësisë, e dërgoi në portën e tij në minutën 25-të takimit dhe vulosi rezultatin e pjesës së parë.

Megjithëse në 70 minuta e ardhshme, te dyja skuadrat e kërkuan rrugën e golit, këtë nuk ia arritën dot në saje të portierëve të skuadrave respektive dhe kështu, takimi përfundoi me rezultat 1-1.

Vlen të theksohet se shpëtimtari i Interit në këtë takim ishte super portieri, Samir Handanovic, i cili në tri raste (’53, ’59, ’84) tregoi cilësitë e tija duke mbrojtur atë që vështirë se mbrohet.

Pas këtij barazimi, Inter mbetet në pozitën e dytë të renditjes tabelore me 40 pikë, një pak se lideri Napoli, i cili, sonte me fillim në ora 20:45 do të takohet me Sassuolon

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...