Published On: 28 Shkurt, 2016

Super Gashi, gol dhe asistim në fitoren e Colorados

  • Shkëlzen Gashi ia ka bërë sefte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

    Pasi debutoi me humbje ditë më parë, Colarado e Shkëlzen Gashit iu është kthyer fitoreve në fazën përgatitore.

Colorado ka shënuar fitore të thellë 3:0 ndaj Arizona United, me protagonist sulmuesin shqiptar.

Në këtë takim Gashi e ka nisur nga minuta e parë, ndërsa ka arritur të gjejë edhe golin.

Fillimisht në minutën e 31-të, Kevin Doyle shënoi golin e dytë në këtë sfidë, gol që u asistua nga Gashi.

Ndërkohë ish-anëtari i Baselit arriti të shënoi golin e parë personal me fanellën e Colorados në minutën e 63-të.

Ky ishte goli i parë për Gashin me fanellën e Colorados, ndërsa shqiptari në fund u zgjedh edhe lojtari më i mirë i ndeshjes.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...