Published On: 28 Janar, 2016

Super formacioni me lojtarë qe kurrë nuk e fituan Ligën e Kampionëve (Foto)

  • Kanë qenë super lojtarë në ekipet dhe kombëtare e tyre, por asnjëherë nuk e kanë fituar Ligën e Kampionëve.

Në fakt, dy prej tyre ende kanë mundësi të fitojnë garën më prestigjioze evropiane për klube.

Zlatan Ibrahimovic (PSG) dhe Gianluiggi Buffon (Juventus) janë dy prej 11 super lojtarëve që asnjëherë nuk e kanë fituar Ligën e Kampionëve.

Në mesin e këtyre janë edhe nëntë ish-lojtarë, të tillë, si Pavel Nedved, Patrick Viera, Michael Ballack, Lilian Thuram dhe ish-super sulmuesi brazilian, Ronaldo.

Më poshtë ndodhet 11-shja e lojtarëve që kurrë nuk e kanë fituar Ligën e Kampionëve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...