Published On: 13 Shkurt, 2016

Sunderland e mposht Unitedin (Video)

  • Manchester United ka pësuar humbje nga Sunderlandi në ndeshjen e zhvilluar në udhëtim me rezultat 2-1.

Takimi nisi tepër keq për Unitedin në start, kur Khazri nga distanca e largët shënoi prej gjuajtjes së lirë për 1-0 (3′).

Me ritëm të lartë vazhdoi ndeshja, teksa për një situate të mirë në zonë, Martial nga afërsia e paraboloi mrekullueshëm përotierin për 1-1 (39′).

Në pjesën e dytë United e kërkoi fitoren, por De Gea doli të jetë njeriu fatkeq pasi pas një harkimi të Khazrit i dha epërsinë ekipit vendas për 2-1 (82′).

Deri në fund nuk ndryshoi rezultati dhe United pësoi humbjen e radhës.

Me këtë disfatë United ka 41 pikë, 12 pikë më pak se Leicesteri që mban vendin e parë. /Telegrafi/

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...