Published On: 12 Mars, 2016

Sulmuesit e huqën cakun – nuk arritën ta godasin zyren e Presidentes

Policia e Kosovës ka njoftuar se sulmi ndaj zyrave të Presidencës, të cilat janë të vendosura në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës ka ndodhur rreth orës 04:00 të mëngjesit dhe deri tash nuk ka të dyshuar.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë për KosovaPress se njësitet policore kanë dal në vendin e ngjarjes dhe kanë ndërmarr të gjitha veprime e nevojshëm.

“Rasti është hap shkaktimi i rrezikut të përgjithshëm dhe asgjësim, dëmtim i pasurisë. Aktualisht jemi duke punuar për identifikimin e personave të dyshuar”, ka thënë ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...